03 oktober 2022 — Fiscale aangifte verzorgen, Fiscale advisering — 3 minuten

Inkomensafhankelijke combinatiekorting vervalt per 2025

Carla van Leeuwen

Hoogte IACK

Euro

De IACK bedraagt in 2022 11,45% (x arbeidsinkomen minus € 5.219) met een maximum van € 2.534. De hoogte van de IACK in 2023 is op dit moment nog niet bekend.

Voorwaarden IACK

Als een kind op 1 januari 2023 jonger is dan 12 jaar en ten minste zes maanden staat ingeschreven op hetzelfde woonadres als een belastingplichtige, krijgt deze belastingplichtige, meestal de ouder of verzorger, in 2023 IACK. Het betreffende kind kan overigens een eigen kind zijn, maar ook bijvoorbeeld een stiefkind, geadopteerd kind of een kind uit een eerdere relatie van de partner.

Verder moet het arbeidsinkomen van de belastingplichtige in 2023 ten minste een nog nader te bepalen bedrag zijn (in 2022 is dat bedrag vastgesteld op € 5.220) en mag hij/zij geen of minder dan zes maanden een fiscale partner hebben. Heeft de belastingplichtige wel ten minste zes maanden een fiscale partner, dan heeft hij/zij toch recht op IACK als het arbeidsinkomen lager is dan van de fiscale partner.

Tip! Is uw arbeidsinkomen even hoog als dat van uw fiscale partner? Dan krijgt u alleen IACK als u de oudste van beiden bent. Bent u niet de oudste, dan krijgt uw fiscale partner de IACK.

Let op! Voor co-ouders geldt een uitzondering op de voorwaarden met betrekking tot het woonadres. Het kind mag in zo’n geval ook op het woonadres van uw ex-partner staan ingeschreven.

Afschaffing IACK

In het Belastingplan 2023 is opgenomen dat de IACK voor nieuwe gevallen wordt afgeschaft vanaf 2025. Dit betekent dat voor kinderen die in of na 2025 geboren worden, geen recht meer zal bestaan op de IACK. Voor kinderen geboren vóór 2025 blijft dit recht wel bestaan, zolang aan de voorwaarden wordt voldaan. Dit betekent dat in de periode van 1 januari 2025 tot en met 31 december 2036 voor sommige belastingplichtigen nog recht kan bestaan op IACK.

Tip! De IACK maakt het voor ouders financieel aantrekkelijk om werk met zorg voor kinderen te combineren. Om ouders ook vanaf 2025 te blijven stimuleren werk en zorg voor kinderen te combineren, wordt de kinderopvangtoeslag aangepast. Het is nog niet bekend hoe dat er precies uit gaat zien.

Let op! Het plan om de IACK per 2025 voor nieuwe gevallen af te schaffen, moet nog worden goedgekeurd door de Tweede en Eerste Kamer.

Recent nieuws

Ontdek meer actuele inzichten en praktische updates van Cooster.

18 juni 2026 Belastingplan

Voorlopige inhoud Belastingplan 2027

De voorlopige inhoud van het Belastingplan 2027-pakket geeft een eerste blik op de aanstaande wijzigingen. Het pakket Belastingplan 2027 omvat vier wetsvoorstellen, waaronder het Belastingplan 2027 zelf en het wetsvoorstel Overige Fiscale Maatregelen

Lees artikel
18 juni 2026 Civiel recht

Hoge Raad verruimt mogelijkheid om belastingschuld aan te vechten

Een adviseur begeleidt de sanering van een groep vennootschappen. De vennootschappen gaan failliet. De curator stelt de adviseur aansprakelijk voor de schade van de schuldeisers. Die schade bestaat grotendeels uit belastingschulden. De adviseur vindt

Lees artikel
18 juni 2026 Vennootschapsbelasting

Crypto-investering op naam dga niet aftrekbaar bij bv

Een dga sluit een overeenkomst voor de aankoop van cryptotokens. De bv maakt het aankoopbedrag van € 250.000 over. De tokens blijken waardeloos. De bv wil het verlies ten laste van haar resultaat brengen. De inspecteur weigert de afwaardering.

Lees artikel
18 juni 2026 Inkomstenbelasting

Herverdeling inkomen leidt tot hogere belastingrente

Een echtpaar vraagt om herverdeling van de gezamenlijke inkomensbestanddelen over 2019. De inspecteur legt een navorderingsaanslag op aan de man en geeft een teruggaaf aan de vrouw. Bij de navorderingsaanslag brengt de inspecteur € 3.681 aan

Lees artikel
18 juni 2026 Arbeidsrecht

Niet meer oproepen is onregelmatige opzegging

De beslissing van de werkgever om een werknemer met een nulurencontract niet meer op te roepen voor werkzaamheden moet worden aangemerkt als een onregelmatige opzegging van de arbeidsovereenkomst. De werknemer is sinds 1 oktober 2024 in dienst. Na

Lees artikel
18 juni 2026 Successiewet

Beneficiaire aanvaarding beschermt niet tegen erfbelasting

Een vrouw overlijdt in 2022 en laat een testament na uit 1986. Daarin benoemt zij haar echtgenoot en dochter tot erfgenaam, ieder voor de helft. De echtgenoot krijgt een legaat tegen inbreng van de waarde en het vruchtgebruik van de gehele

Lees artikel

Blijf op de hoogte

Wil je altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws omtrent financiën en accountancy?
Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en mis niets.

Aanmelden nieuwsbrief

Wilt u onze nieuwsbrief niet meer ontvangen? dan kunt u zich hier uitschrijven.