06 juni 2024 — 3 minuten

Wat te doen als de parkeerautomaat kapot is?

Betalen bij een defecte automaat is ook mogelijk

Navigatie

In bovengenoemde rechtszaak wordt bevestigd dat jij aannemelijk moet maken dat een parkeerautomaat defect is als je beweert dat dit het geval is. Dit kan bijvoorbeeld met getuigen of door met je gsm vast te leggen dat de automaat niet werkt. Het feit dat de automaat niet werkt, betekent echter niet dat je in principe geen parkeerbelasting hoeft te betalen. Dit is al eerder besloten door de Hoge Raad.

Wat wordt er redelijkerwijs van jou verwacht?

De vraag blijft natuurlijk hoe je parkeerbelasting moet betalen als de automaat defect is. Uit bovengenoemde rechtszaak blijkt dat je er alles aan moet doen wat redelijkerwijs van jou verwacht kan worden om de parkeerbelasting toch te betalen, bijvoorbeeld door op zoek te gaan naar een werkende automaat.

Enigszins in de buurt

Daarnaast blijkt uit de zaak die voorlag bij Gerechtshof Den Haag dat er speciale omstandigheden kunnen zijn waardoor jouw naheffingsaanslag parkeerbelasting wordt verminderd. Dit was het geval in een zaak waarbij een docent zijn auto had geparkeerd en ontdekte dat de parkeerautomaat niet werkte. Een van zijn leerlingen probeerde het verschuldigde parkeergeld voor hem te betalen bij een andere parkeerautomaat op 675 meter afstand, maar ook deze was defect. Het Hof oordeelde dat van de docent niet verwacht kon worden dat hij met de auto op zoek ging naar een werkende automaat, vooral omdat deze in een andere zone lag.

De docent had geprobeerd het defect door te geven via het telefoonnummer op de parkeerautomaat, maar dit was niet mogelijk omdat er niet werd opgenomen. Ook toen hij de dag erna belde om alsnog de parkeerbelasting te betalen, werd dit afgewezen. Uiteindelijk ontving hij wel een naheffing voor de parkeerbelasting.

Werkende apparatuur binnen redelijke afstand

Het gerechtshof in Den Haag vernietigde uiteindelijk de naheffing. Volgens het Hof had de docent gedaan wat er redelijkerwijs van hem verwacht kon worden en bovendien moet de gemeente zorgen voor werkende apparatuur binnen een redelijke afstand van de parkeerplaats. Het feit dat er die dag geen meldingen waren ontvangen over defecte apparatuur, deed hier niets aan af.

Let op! Het gerechtshof oordeelde ook dat de docent niet verweten kon worden dat hij niet beschikte over een parkeerapp om te betalen. In de Gemeentewet en de parkeerverordening stond namelijk dat verschillende betaalmethoden waren toegestaan.

Recent nieuws

Ontdek meer actuele inzichten en praktische updates van Cooster.

22 oktober 2026 Formeel recht

Rechter mag een te late machtiging negeren

Een adviesbureau dient op 22 juli 2024 hoger beroep in tegen een naheffing van de belasting van personenauto's en motorrijwielen (bpm). Het adviesbureau stuurt een machtiging mee die al ruim drie jaar oud is. Het hof vraagt een machtiging van hooguit

Lees artikel
22 oktober 2026 Inkomstenbelasting

Vordering op kind geen banktegoed voor box 3

Een vrouw geeft in haar aangifte een aanzienlijk bedrag aan bezittingen aan, waaronder hypothecaire geldleningen aan haar kinderen. De inspecteur merkt deze aan als overige bezittingen, wat leidt tot een geschil over de juiste

Lees artikel
22 oktober 2026 Loonbelasting

Stichting verantwoordelijk voor loonbelasting van verpacht restaurant

Een stichting huurt een pand waarin een restaurant is gevestigd. Op papier is het restaurant verpacht aan verschillende vennootschappen, waaronder een Engelse onderneming en een Nederlandse bv. Volgens de stichting zijn deze pachters verantwoordelijk

Lees artikel
15 oktober 2026 Loonbelasting

Grenzen aan herstel ambtelijk verzuim gebruikelijk loon via LB

Een broer en zijn zus bezitten in 2020 ieder de helft van de aandelen in een bv. De zus verricht werkzaamheden voor de bv via haar eenmanszaak. De broer is dga en verricht zijn werkzaamheden voor de bv deels in loondienst en deels via zijn

Lees artikel
15 oktober 2026 Vennootschapsbelasting

Cashbonus ipv aandelenrechten: mag een voorziening?

Vijf werknemers krijgen van de Franse moedervennootschap van hun werkgever voorwaardelijke rechten op aandelen. Zij ontvangen die aandelen alleen als zij na vier jaar nog in dienst zijn én aan bepaalde prestatiedoelen voldoen. Voordat de

Lees artikel
15 oktober 2026 Inkomstenbelasting

Uitkeringen lijfrente terecht in box 1

Een man ontvangt uitkeringen uit meerdere lijfrenteverzekeringen. De inspecteur belast deze bedragen in box 1, wat leidt tot een geschil over de juiste fiscale behandeling. De man had een 'Hoogrentende Spaarpot Polis' en twee andere verzekeringen met

Lees artikel

Blijf op de hoogte

Wil je altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws omtrent financiën en accountancy?
Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en mis niets.

Aanmelden nieuwsbrief

Wilt u onze nieuwsbrief niet meer ontvangen? dan kunt u zich hier uitschrijven.