16 juni 2025 — 2 minuten

Vraag je subsidie praktijkleren aan vóór 17 september!

Wie komt in aanmerking?

Boeken

Als bedrijf of instelling kun je in aanmerking komen voor subsidie wanneer je een praktijk- of werkleerplaats aanbiedt voor vmbo-, mbo- of hbo-studenten. Tevens is de subsidie beschikbaar voor promovendi, toio's, praktijkonderwijs en VSO. Voor elke onderwijssoort gelden specifieke voorwaarden. Zorg ervoor dat je aan deze voorwaarden voldoet, inclusief de bijbehorende administratie. De specifieke voorwaarden voor elke onderwijscategorie vind je hier.

Let op! Om in aanmerking te komen voor subsidie, is een inschrijving in het Register Onderwijs Deelnemers (ROD) voor de leerlingen/studenten noodzakelijk.

Hoeveel subsidie is er beschikbaar?

Je kunt maximaal € 2.700 ontvangen voor elke gerealiseerde praktijk- of werkleerplaats. Als er meer goedgekeurde aanvragen zijn dan het beschikbare budget, kan het subsidiebedrag lager uitvallen dan € 2.700.

De verwachting is dat de subsidie voor mbo-studenten tussen de € 2.600 en € 2.700 ligt, terwijl voor hbo-studenten dit bedrag tussen de € 600 en € 650 zal zijn. Voor leerbedrijven die vo-leerlingen en wo-studenten begeleiden, verwacht het ministerie dat het budget voldoende is om het maximale bedrag van € 2.700 uit te keren.

Let op! Voor praktijkplaatsen in de sectoren landbouw, horeca en recreatie is er vanaf studiejaar 2024-2025 geen aanvullende subsidie meer beschikbaar. Deze sectoren ontvingen tussen studiejaar 2019-2020 en 2023-2024 nog wel een aanvullende subsidie.

Hoe dien je een aanvraag in?

Je kunt de aanvraag voor het studiejaar 2024/2025 indienen vanaf maandag 2 juni 2025 tot dinsdag 17 september 2025 om 17.00 uur.

Tip! Voor praktijkleerplaatsen van mbo-studenten die opleidingen volgen gericht op klimaat- en energietransitie, komt er voor het studiejaar 2025/2026 extra subsidie beschikbaar van maximaal € 500 per praktijkleerplaats. De opleidingen die hiervoor in aanmerking komen, staan in bijlage 4 van de subsidieregeling praktijkleren. Het aanvragen van deze subsidie gaat via het reguliere aanvraagproces van de subsidieregeling praktijkleren.

Recent nieuws

Ontdek meer actuele inzichten en praktische updates van Cooster.

25 juni 2026 Arbeidsrecht

Wet invoering rechtsvermoeden van arbeidsovereenkomst op basis van uurtarief aangenomen

De Eerste Kamer heeft het wetsvoorstel invoering rechtsvermoeden van arbeidsovereenkomst op basis van uurtarief aangenomen. Dit wetsvoorstel wijzigt Boek 7 van het Burgerlijk Wetboek door het invoeren van een rechtsvermoeden van werknemerschap bij

Lees artikel
25 juni 2026 Omzetbelasting

Grootboekkaarten volstaan niet voor aftrek voorbelasting

Een bv brengt over de jaren 2014 tot en met 2017 forse bedragen aan voorbelasting in aftrek. Bij een boekenonderzoek blijkt dat zij voor een groot deel van die aftrek geen facturen kan overleggen. De bv verwijst naar haar grootboekkaarten, maar de

Lees artikel
25 juni 2026 Inkomstenbelasting

Geen box 3-vermindering voor niet-bezwaarmakers 2017-2020

Een belastingaanslag waarbij voor de jaren 2017 tot en met 2020 te veel inkomstenbelasting in box 3 is geheven, hoeft niet te worden verminderd als die aanslag definitief is komen vast te staan vóór het zogenoemde Kerstarrest van de

Lees artikel
18 juni 2026 Belastingplan

Voorlopige inhoud Belastingplan 2027

De voorlopige inhoud van het Belastingplan 2027-pakket geeft een eerste blik op de aanstaande wijzigingen. Het pakket Belastingplan 2027 omvat vier wetsvoorstellen, waaronder het Belastingplan 2027 zelf en het wetsvoorstel Overige Fiscale Maatregelen

Lees artikel
18 juni 2026 Civiel recht

Hoge Raad verruimt mogelijkheid om belastingschuld aan te vechten

Een adviseur begeleidt de sanering van een groep vennootschappen. De vennootschappen gaan failliet. De curator stelt de adviseur aansprakelijk voor de schade van de schuldeisers. Die schade bestaat grotendeels uit belastingschulden. De adviseur vindt

Lees artikel
18 juni 2026 Vennootschapsbelasting

Crypto-investering op naam dga niet aftrekbaar bij bv

Een dga sluit een overeenkomst voor de aankoop van cryptotokens. De bv maakt het aankoopbedrag van € 250.000 over. De tokens blijken waardeloos. De bv wil het verlies ten laste van haar resultaat brengen. De inspecteur weigert de afwaardering.

Lees artikel

Blijf op de hoogte

Wil je altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws omtrent financiën en accountancy?
Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en mis niets.

Aanmelden nieuwsbrief

Wilt u onze nieuwsbrief niet meer ontvangen? dan kunt u zich hier uitschrijven.