27 november 2025 — 1 minuut

Ontdek de mrb-tarieven voor 2026!

Mrb voor elektrische voertuigen

Elektrische auto

Vanaf 2026 ben je voor personenauto’s zonder CO2-uitstoot, zoals elektrische voertuigen en waterstofauto’s, verplicht om 70% of 75% van het gebruikelijke motorrijtuigenbelasting (mrb) tarief te betalen. In 2025 is dit nog slechts 25%. Het exacte percentage wordt in december van dit jaar vastgesteld.

Voor andere elektrische voertuigen, zoals bestelwagens, vrachtwagens en motoren, geldt vanaf 2026 de verplichting om het volledige mrb-tarief te betalen. Dit betekent dat de huidige kortingen voor deze voertuigen komen te vervallen.

Plug-in hybride voertuigen

Vanaf 2026 zullen plug-in hybride personenauto’s ook het volledige mrb-tarief moeten betalen. Momenteel geldt er nog een korting van 25% op de standaard tarieven.

Voor plug-in hybride bestelauto’s komt in 2026 de gewichtscorrectie van 125 kg te vervallen. Dit houdt in dat de mrb vanaf dat moment gebaseerd wordt op het gewicht dat op het kentekenbewijs staat, waardoor je meer belasting gaat betalen.

Kampeerauto's en paardenvervoer

Voor campers, ook bekend als kampeerauto's, is het huidige mrb-tarief 25% van het normale bedrag. Dit percentage wordt vanaf 2026 verhoogd naar 50% van het standaardtarief.

Het tarief van 50% voor professioneel verhuurde kampeerauto’s blijft in 2026 ongewijzigd.

Voor voertuigen die zijn ontworpen voor paardenvervoer, betaal je nu nog 25% van het reguliere mrb-tarief bij niet-beroepsmatig gebruik. Echter, vanaf 2026 is het volledige mrb-tarief van toepassing.

Let op!De mrb wordt elke drie maanden berekend. Het nieuwe tarief gaat in vanaf het eerste volledige tijdvak van 2026. Als jouw tijdvak bijvoorbeeld loopt van 5 december 2025 tot en met 4 maart 2026, dan betaal je voor dit tijdvak nog het oude tarief.

De Belastingdienst zal in november 2025 een brief versturen naar de betrokken automobilisten over deze wijzigingen.

Recent nieuws

Ontdek meer actuele inzichten en praktische updates van Cooster.

22 oktober 2026 Formeel recht

Rechter mag een te late machtiging negeren

Een adviesbureau dient op 22 juli 2024 hoger beroep in tegen een naheffing van de belasting van personenauto's en motorrijwielen (bpm). Het adviesbureau stuurt een machtiging mee die al ruim drie jaar oud is. Het hof vraagt een machtiging van hooguit

Lees artikel
22 oktober 2026 Inkomstenbelasting

Vordering op kind geen banktegoed voor box 3

Een vrouw geeft in haar aangifte een aanzienlijk bedrag aan bezittingen aan, waaronder hypothecaire geldleningen aan haar kinderen. De inspecteur merkt deze aan als overige bezittingen, wat leidt tot een geschil over de juiste

Lees artikel
22 oktober 2026 Loonbelasting

Stichting verantwoordelijk voor loonbelasting van verpacht restaurant

Een stichting huurt een pand waarin een restaurant is gevestigd. Op papier is het restaurant verpacht aan verschillende vennootschappen, waaronder een Engelse onderneming en een Nederlandse bv. Volgens de stichting zijn deze pachters verantwoordelijk

Lees artikel
15 oktober 2026 Loonbelasting

Grenzen aan herstel ambtelijk verzuim gebruikelijk loon via LB

Een broer en zijn zus bezitten in 2020 ieder de helft van de aandelen in een bv. De zus verricht werkzaamheden voor de bv via haar eenmanszaak. De broer is dga en verricht zijn werkzaamheden voor de bv deels in loondienst en deels via zijn

Lees artikel
15 oktober 2026 Vennootschapsbelasting

Cashbonus ipv aandelenrechten: mag een voorziening?

Vijf werknemers krijgen van de Franse moedervennootschap van hun werkgever voorwaardelijke rechten op aandelen. Zij ontvangen die aandelen alleen als zij na vier jaar nog in dienst zijn én aan bepaalde prestatiedoelen voldoen. Voordat de

Lees artikel
15 oktober 2026 Inkomstenbelasting

Uitkeringen lijfrente terecht in box 1

Een man ontvangt uitkeringen uit meerdere lijfrenteverzekeringen. De inspecteur belast deze bedragen in box 1, wat leidt tot een geschil over de juiste fiscale behandeling. De man had een 'Hoogrentende Spaarpot Polis' en twee andere verzekeringen met

Lees artikel

Blijf op de hoogte

Wil je altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws omtrent financiën en accountancy?
Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en mis niets.

Aanmelden nieuwsbrief

Wilt u onze nieuwsbrief niet meer ontvangen? dan kunt u zich hier uitschrijven.