Op dit moment kan een werkgever gebruikmaken van het LKV (Loonkostenvoordeel) voor een werknemer met een doelgroepverklaring die als arbeidsgehandicapte werknemer of herplaatser is gekwalificeerd. Deze doelgroepverklaring wordt toegekend aan werknemers die aan bepaalde criteria voldoen en is momenteel niet aan een specifieke werkgever verbonden. Wanneer de werknemer de organisatie verlaat, kan hij/zij geen nieuwe doelgroepverklaring meer aanvragen. Dit betekent dat de nieuwe werkgever niet altijd kan profiteren van de resterende termijn van het LKV.
Er is een voorstel om vanaf 2027 de doelgroepverklaring te koppelen aan de werkgever. Na het vertrek van een werknemer kan deze een nieuwe doelgroepverklaring aanvragen die aan de nieuwe werkgever is verbonden. Hierdoor kan de nieuwe werkgever profiteren van het LKV voor de resterende periode.
Volgens de huidige rechtspraak is het mogelijk om bij een overgang van de onderneming, onder bepaalde voorwaarden, het LKV voor de resterende duur voort te zetten.
Let op!Een overgang van onderneming kan plaatsvinden bij bijvoorbeeld fusies, overnames, splitsingen en wijzigingen in de rechtsvorm.
Let op!Dit voorstel is nog niet definitief en moet eerst goedgekeurd worden door zowel de Tweede als de Eerste Kamer.