Voor hospitaverhuur is er een nieuw soort huurcontract dat maximaal vijf jaar kan duren, inclusief een proefperiode van negen maanden. Momenteel geldt er voor hospitaverhuur een maximale huurtermijn van één jaar, met een opzegtermijn van drie maanden. Hierna krijgen huurders automatisch een vast huurcontract, wat in de praktijk vaak belemmerend werkt voor zowel huurder als verhuurder.
In de eerste maand van de verhuur geldt een opzegtermijn van één maand. Na deze periode gaat een opzegtermijn van drie maanden in.
Met de nieuwe voorstellen kan een huurcontract voor hospitaverhuur binnenkort eenvoudiger worden beëindigd. Dit geldt onder andere bij de verkoop van de woning of in het geval van overlijden van de verhuurder. Het doel is om hypotheekverstrekkers te motiveren om hospitaverhuur eerder goed te keuren.
Huurovereenkomsten van sociale huurwoningen die hospita zijn, kunnen volgens het nieuwe wetsvoorstel hun verhuurder verzoeken om geen inkomensafhankelijke huurverhoging te berekenen. Inkomsten uit hospitaverhuur worden hierbij niet meer meegerekend. Momenteel kunnen verhuurders met een hoger inkomen rekenen op een huurverhoging van wel €100 per maand extra.
Je kunt jouw feedback over deze plannen geven via de internetconsultatie. Deze mogelijkheid sluit op 26 augustus 2025.
Let op! Deze maatregelen bevinden zich momenteel in de consultatiefase en moeten daarna nog goedgekeurd worden door zowel de Tweede als de Eerste Kamer.