21 februari 2020 — Fiscale aangifte verzorgen, Fiscale advisering — 1 minuut

Check uw voorlopige aanslag vennootschapsbelasting

Wijzigen voorlopige aanslag

RekenmachineWijkt de voorlopige aanslag af van wat je verwacht, wijzig deze dan voor 1 mei van dit jaar. Dit is met name van belang als je een hogere winst verwacht. Op deze manier voorkomt u dat u belastingrente moet betalen.

Wanneer belastingrente?

  • Je betaalt belastingrente als de fiscus jouw aanslag oplegt op of na 1 juli volgend op het belastingjaar. Je betaalt rente over het bedrag dat je aan belasting moet betalen.
  • Je betaalt geen belastingrente als je voor 1 juni volgend op het belastingjaar aangifte doet en de fiscus de gegevens uit jouw aangifte ongewijzigd overneemt.
  • Je betaalt geen belastingrente als je voor 1 mei volgend op het belastingjaar een voorlopige aanslag aanvraagt en de fiscus deze oplegt overeenkomstig jouw opgave.

Let op! Het voorkomen van te betalen belastingrente is van belang omdat deze momenteel 8% bedraagt.

Over welke periode?

Je betaalt belastingrente vanaf 1 juli volgend op het belastingjaar tot zes weken na de dagtekening op de aanslag. Doet de fiscus er langer over dan drie maanden om een aanslag op te leggen en neemt men jouw aangifte ongewijzigd over, dan betaal je rente over maximaal 19 weken na ontvangst van uw aangifte. Vraag je om een voorlopige aanslag en legt de fiscus die op overeenkomstig jouw verzoek, dan betaal je belastingrente tot maximaal 14 weken na ontvangst van jouw verzoek.

Tip! Vraag ook een voorlopige aanslag als je die niet hebt gehad en verwacht dat jouw bv wel belasting moet betalen, bijvoorbeeld na een verliesperiode.

Heb je vragen over de voorlopige aanslag vennootschapsbelasting, neem dan contact met ons op.

Recent nieuws

Ontdek meer actuele inzichten en praktische updates van Cooster.

22 oktober 2026 Formeel recht

Rechter mag een te late machtiging negeren

Een adviesbureau dient op 22 juli 2024 hoger beroep in tegen een naheffing van de belasting van personenauto's en motorrijwielen (bpm). Het adviesbureau stuurt een machtiging mee die al ruim drie jaar oud is. Het hof vraagt een machtiging van hooguit

Lees artikel
22 oktober 2026 Inkomstenbelasting

Vordering op kind geen banktegoed voor box 3

Een vrouw geeft in haar aangifte een aanzienlijk bedrag aan bezittingen aan, waaronder hypothecaire geldleningen aan haar kinderen. De inspecteur merkt deze aan als overige bezittingen, wat leidt tot een geschil over de juiste

Lees artikel
22 oktober 2026 Loonbelasting

Stichting verantwoordelijk voor loonbelasting van verpacht restaurant

Een stichting huurt een pand waarin een restaurant is gevestigd. Op papier is het restaurant verpacht aan verschillende vennootschappen, waaronder een Engelse onderneming en een Nederlandse bv. Volgens de stichting zijn deze pachters verantwoordelijk

Lees artikel
15 oktober 2026 Loonbelasting

Grenzen aan herstel ambtelijk verzuim gebruikelijk loon via LB

Een broer en zijn zus bezitten in 2020 ieder de helft van de aandelen in een bv. De zus verricht werkzaamheden voor de bv via haar eenmanszaak. De broer is dga en verricht zijn werkzaamheden voor de bv deels in loondienst en deels via zijn

Lees artikel
15 oktober 2026 Vennootschapsbelasting

Cashbonus ipv aandelenrechten: mag een voorziening?

Vijf werknemers krijgen van de Franse moedervennootschap van hun werkgever voorwaardelijke rechten op aandelen. Zij ontvangen die aandelen alleen als zij na vier jaar nog in dienst zijn én aan bepaalde prestatiedoelen voldoen. Voordat de

Lees artikel
15 oktober 2026 Inkomstenbelasting

Uitkeringen lijfrente terecht in box 1

Een man ontvangt uitkeringen uit meerdere lijfrenteverzekeringen. De inspecteur belast deze bedragen in box 1, wat leidt tot een geschil over de juiste fiscale behandeling. De man had een 'Hoogrentende Spaarpot Polis' en twee andere verzekeringen met

Lees artikel

Blijf op de hoogte

Wil je altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws omtrent financiën en accountancy?
Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en mis niets.

Aanmelden nieuwsbrief

Wilt u onze nieuwsbrief niet meer ontvangen? dan kunt u zich hier uitschrijven.